Magyar Kabaret. Második, tetemesen bővített kiadás. Összeáll és bev.: Hervay Frigyes. Geiger Richard festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1911. Kner Izidor, 394+14 p. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
Bánóczi József: Kisfaludy Károly és munkái I. Budapest, 1882, Franklin-Társulat. Kiadói sérült gerincű aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
F. W. Bain két munkája: A hajnal leánya. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordítottta: Baktay Ervin. Bp., 1918, Rózsavölgyi, 160 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, hiányzó elülső szennylappal, megerősített kötéssel. A testetöltött hó. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordítottta: Baktay Ervin. Bp., 1920, Rózsavölgyi,190 p. K...
Byron: Mazeppa. Gyoma, 1917, Kner Izidor kiadása. Kosztolányi Dezső fordítása. Könyvkötői kemény papírkötés, 43 p. Első kiadás! A címlapot Divéky József rajzolta. A gerince sérült, hiányos.
Kisértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította Balázs Béla. Gyoma, 1917, Kner. 200 p., 10 t. (Az előszót Balázs Béla írta, a címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta.) Goethe, Poe, Mérimée, Gogol és mások írásaival. Kiadói félvászon-kötésben.