Dr. Fináczy Ernő: A renaissancekori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Bp., 1919, Hornyánszky Viktor, VI+289 p. Első kiadás. Kiadói javított gerincű papírkötésben.
Szülők könyve. Zimmermann Ottó Könyve nyomán átdolgozta Kőrösi Henrik. Bp., 1928, Kir. Magyar Egyetemo Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, sérült hiányzó gerinccel, de belül jó állapotban.
Koczkás Gyula: Ember és tudománya. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói félvászon, 145 p. A borítója kopottas. Az elülső előzéklap hiányzik! Az 5. oldalon tollal bejegyzés!
Dr. Th. H. Van De Velde: A házastársak elhidegülése, keletkezése és legyőzése.Fordította: Dr. Feldmann Sándor. Budapest,(1928), Rozsnyai Károly. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, javított gerinccel.
Szemelvények Platonból. Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Simon József Sándor. Bp., 1910, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, ceruzás alázhúzásokkal, bejegyzésekkel, a hátsó szennylap hiányzik, magyar és görög nyelven.. Landau József Könyv- és Papírkereskedése és Antiquariumának-kötésében.
Természet és társadalom 2 kötete: Kant Immanuel: Az örök béke. Fordította, bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Babits Mihály. Herbert Spencer: A katonai és iparos társadalmak szociológiája. Fordította és a bevezetést írta: Nagy Dénes. Bp., 1918-1919, Új Magyarország Rt. Kiadói papírkötésben.
Margitay Tihamér: Az érvelés mestersége. Az érvelések elemzése, értékelése és kritikája. Bp., 2007,Typotex. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés.
Dr. Molnár Samu: Latin stílus gyakorlatok magyar és latin nyelven. Iskolai és magánhasználatra. Székesfehérvár, 1902, Debreczenyi Gyula. Korabeli félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopottas borítóval, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, az elülső szennylapon ceruzás bejegyzésekkel, Szira Béla (1890-1961) író, gimnáziumi tanár ex libris-szével. A szerző, Dr. Molnár Samu (1862-1930) dedikációjával S...
Pirchala Imre: Latin nyelvtan reáliskolák számára. Olvasmánnyal és szótárral. Bp., 1887, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár). Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták(, ezen a 1891-es évszám szerepel kiadási dátumként), az elülső szennylap hiányzik.
Dr. Acsay István: Latin szöveggyűjtemény az iskolai auktoroktól rögtönzött fordítások gyakorlására. Bp., 1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, egy-két helyen aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, magyar és latin nyelven.