Tétény-Promontor. Bp. XXII. kerületének története. Szerk.: Joó Ernő, Dr. Tóth Gábor. Bp., 1988, Budapest Főváros XXII. Kerületi Tanács VB, 524 p Második, átdolgozott, és bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Balassagyarmat története 896-1962. Balogh Sándor, J. Halász Margit. Balassagyarmat, 1977, Balassagyarmat Város Tanácsa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2500 példányban.
Dr. Ondrej R. Halaga-Ladislav Rozman: Košice Vás vítajú. Košice, 1957, Mestský národný výbor. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal, szlovák nyelven./ Paperbinding, in Slovak language.
Táncsics Mihály: Fővárosunk. (88 hasonmás oldal.) A bővezetőt írta és a jegyzeteket készítette: H. Kohut Mária. Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai VIII. Bp., 1975, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Ligeti Lajos: Sárga istenek, sárga emberek. Egy év Belső-Mongólia lámakolostoraiban. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötésben.
Grüsse aus dem alten Budapest - Budapesti üdvözlet. Vál. Kollin Ferenc. Bp., 1983, Helikon. A régi Budapest korabeli képeslapok és reklámok tükrében,. Kiadói egészvászon kötésben. Térkép nélkül
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány, fekete-fehér fotókkal.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopottas borítóval.