Hevesy Iván: Fényképezés műfényen. Expoziciós táblázatokkal, és huszonhét vázlatrajzzal. HAFA 9-10. szám. Bp., é.n., Hatschek és Farkas (HAFA.) Ötödik kiadás. Kiadói papírkötés.
Lengyel Györgyi: Kalocsai virágok. Bp., 1984, Magyar Nők Országos Tanácsa-Kossuth. Második, javított kiadás.Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal.
Dr. Kós Károly, Szentimrei Judit, Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Balázs Béla: Filmkultúra. (A film művészetfilozófiája.) Bp., 1948, Szikra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, de belül jó állapotban. Ajándékozási sorokkal Spácay Hedvig (1927-?) levéltárosnak, a levéltár parancsnokának Vértes Imre (1905-1986) ezredesnek, és Matuz József (1905-1992) főhadnagy, történésznek az aláírásaival, dátumozva (1952. szeptember. 28.) Vértes Imre ezredest 1953-b...
Dr. Daxer György: Velence, Flórenc,és Róma rövid művészettörténete. Utazási emlékek és művészettörténeti tanulmányok összefoglalása. Békéscsaba, 1906, Corvina Könyvnyomda. Kiadói papírkötés, a borítója kissé sérült, szakadt, a címoldal és a 18 oldalig a lapok részben kijárnak, a fűzése sérült.
Palotay Gertrud: Erdély magyar népművészete. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. Kiadói kartonált papírkötésben, kopottas borítóval, hiányzó gerinccel, de a könyvtest egyben van, belül jó állapotban.