Nagyváti János: A' szorgalmatos mezei-gazda. A' Magyar-országban gyakoroltatni szokott gazdaságnak rendjén keresztül. I. darab. Pesten, 1791, Trattner. [24], 564,[17]; Az első magyar mezőgazdasági kézikönyv. A címlapon Rosthy (Rosti) Pál (1745-1810) táblabíró,főhadnagy, jakobinus névbeírásával. A kötet a földműveléssel, kertészettel és gyümölcsfákkal foglalkozik Korabeli, aranyozott bőrkötésbe...
Németh Zsuzsánna: A legújabb és megpróbált magyar szakácskönyv. Pest,(1861), Heckenast. Korabeli megviselt bőrkötésben, rossz állapotban, hiányzó címlappal és lapokkal, sérült, foltos, hiányos lapokkal, ceruzás firkával.
Hreblay Emil: Baromfitenyésztés. I. füzet. Köztelek Olcsó Könyvtára I. évf. 5. füzet. Bp., 1912, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.-Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata, 52+1 p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötésben, szövegközti ábrákkal és fekete-fehér fotókkal illusztrálva, kissé sérült gerinccel.
Rudinai Molnár István-Vadas Jenő-Jablonovszky József: A nemes fűz termelése. A magy. kir. földmívelésügyi minister kiadványa 7. sz. Bp., 1914, Pallas. Korabeli félvászon-kötésben, jó állapotban.
Czifray István szakács mester magyar nemzeti szakácskönyve. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint! Kartonált papírkötésben, jó állapotban.