Táncsics Mihály: Királyista és republikánus; A forradalomról; A koczka fordul. Pest, 1885, Müller (Táncsics Mihály művei 10.). Első kiadás. Sérült, elváló papírkötésben.
Táncsics Mihály: Életpálya avagy emlék-iratok. 1-4. köt. Pest, 1878-1885, Heckenast (Táncsics Mihály művei 4-7.). Első és egyetlen teljes kiadás. Példányonként változó, részben megviselt papírkötésben.
A Párisi Magyar Békeszerződés és Magyarázata. Az atlanti-óceáni alapokmány és a fegyverszüneti egyezmény teljes szövegével. Documenta Danubiana 3. Budapest,1947, Gergely R. Rt. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval.
Aldo Dami: La Hongrie de Demain. Critique des propgrammes revisionistes. Paris, 1929, Delpeuch, 227+4 p.+ 3 kihajtható melléklettel.Papírkötésben, megviselt állapotban, ragasztott, részben hiányos gerinccel, sérült kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, francia nyelven. / Paperbinding, with damaged spine and binding, with notices, in poor condition, in French language.
[Henry Parker]: The case of shipmony briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p. Henry Parker (1604-1652) angol ügyvéd, politikai író, parlament párti propagandista, és pamflet író. A parlament egyik fő ideológusa. The case...
A Pannonhalmi Szent-Benedek-Rend története. A magyar kereszténység, királyság és Bencés-rend fönnállásának kilencszázados emlékére kiadja a pannonhalmi Szent-Benedek-rend. Szerkeszti Erdélyi László dr. I- XII. kötet (14 kötetben). A kötetek közül csak a 7. kötet (A zalavári apátság története) került bekötésre, a további kötetek kötés nélküli körülvágatlan, félívenként összerakott példányok. Ennek ...
Carolus Wagner: Collectanea Genealogico-Historica Illustrium Hungariae Familiarum, que Jam Interciderunt. Decas I. Pozsony-Pest-Lipcse, 1802, Landerer, 128 p. Átkötött modern félvászon-kötés, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, kihajtható melléklet nélkül, latin nyelven. Wagner Károly (1732-1790) jezsuita szerzetes, történész, műfordító, egyetemi tanár családtörténeti munkájának első része. Benne ...
Dányi Dezső, Zimányi Vera: Soproni árak és bérek a középkortól 1760-ig. A pénzforgalom és pénzértékviszonyok Sopronban című tanulmányt Huszár Lajos készítette. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, magyar nyelven, és német nyelvű függelékkel./ Dezső Dányi, Vera Zimány: Prices and wages in Sopron (Ödenburg/Scarbantia) from the Middle Ages to 1750./ Preise und Löhne in Ödenburg vo...