Gróf Széchényi István naplói. V. kötet. (1836 május 8.-1843.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Dr. Viszota Gyula. Gróf Széchenyi István összes munkái XIV. kötet. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai - Fontes historiae Hungariae Aevei Recentioris. Bp., 1937, MTA-Magyar Történelmi Társulat, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 4 p.+ 1 t.+XCI+838+4 p. Későbbi kissé kopottas félvász...
[Jászi Oszkár] Elemér Oszkár: Görgey Arthur 1848-49-ben. A történelmi kritika eredményeinek rövid összefoglalása. Budapest, 1896. Franklin. 112 p. Korabeli félbőr-kötésben.
János minorita Nagy Lajosról szóló krónikatöredéke. Liber de rebus gestis ludovici regis hungariae. Fordította és bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Dékáni Kálmán. Középkori Krónika XI. Szerk.: Dr. Gombos Ferenc Albin. Bp., 1910, Athenaeum, 95 p. Korabeli kissé kopottas félvászon-kötésben, festett lapélekkel.
Báró Mednyánszky Cézár emlékezései és vallomásai az emigrációból. Fordította és kiegészítésekkel ellátta: Dr. Óvári-Avary Károly. Bp., 1930, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói papírkötés.
Magyar művelődéstörténet II-III. kötet. A Magyar Történelmi Társulat Megbízásából szerkeszti Domanovszky Sándor. Bp., é.n, . Magyar Történelemi Társulat. Gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott, gerincű félbőr-kötésben, kopott gerinccel és borítóval, a 2. kötet kissé gerince sérült.
Zelovich Kornél: A M. Kir. József Műegyetem és a hazai technikai felső oktatás története. Bp., 1922, Pátria, 1 t.+XI+371 p.+ 27 t. (ebből 2 kihajtható.) Kiadói papírkötés.