A magyarság és a szlávok. Szerk.: Szekfű Gyula. Budapest, 1942, Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete-Franklin-Társulat. Kiadói papírkötésben,
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt.+ Plusz egy II. és III. kötettel. (Összesen 7 kötet.) Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített, teljes kiadás. Kiadói félbőrkötésben, kopottas gerinccel és borítóval.+Török Pál: Hóman és Szekfű magyar története. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, 47 p. Kiadói kissé szakadozott papírkötésben.
Lévai Jenő: Kossuth Lajos néplapjai 1877-1937. A magyar újságírás hőskora. A Kis Ujság 50 éves jubileumára. Bp., 1938, Stádium-ny. Kiadói egészvászon-kötés, javított, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, néhol kissé foltos lapszélekkel.
Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben.
Berkovits Ilona: A Képes Krónika és Szent István királyt ábrázoló miniatúrái. Bp., 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, a hátsó borító egyik sarka gyűrött.
Prof. Dr. Ernst Heinrich Kneschke: Neues allgemeines Deutsches Adels-Lexicon im Vereine mit mehreren Historikern I. [Aa-Boyve.] Leipzig, 1859, Friedrich Voigt. Korabeli kopottas aranyozott gerincű félbőr-kötés, az előzéklapon tollal bejegyzés, az ezt követő lap foltos, de egyébként jó állapotban, festett lapélekkel, német nyelven./ Half-leather-binding, in German language.