Böngérfi János: Egy rét virágainak és egy jegenyének regéi. Költői elbeszélés. Xantus Sándor művészi tollrajzaival. Bp., 1941, Scholtz Testvérek. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Radnóti, Miklós: Strmom Stazom. Fordította Danilo Kis. Újvidék, 1961, Novi Sad. Kiadói egészvászon-kötés, magyar-szerb kétnyelvű kiadás./ Linen-binding, in Hungarian and Serbian languages.
(James) Fenimore Cooper: Bőrharisnya. A magyar ifjúság számára átdolgozta Szirmai Józsefné. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1940, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Arany János kisebb költeményei. Bp., 1900, Ráth Mór, IV+415 p. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, a borítója kopottas, az előzéklap és a II. oldal között a lapok részben kijárnak a címoldal hiányos.
V. Bianki: Cinegenaptár. Fordította Zsombor János. Gy. Nyikolszkij nyomán rajzolta Puskás Tivadar. Bp.,1952, Ifjúsági Könyvkiadó. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban. Első kiadás. Ritka!
Mesemalom. Összeállította: Dr. Molnár Éva. A fedelet és a rajzokat Gábor Éva készítette. Bp., 1957, Kossuth. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Salamon Béla: Hej színművész!... Bp., 1939, Szerzői kiadás. Első kiadás! Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, megviselt állapotban. kissé kopottas, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel a 32-33. oldalaknál. A szerző által dedikált!
Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Gergely Tibor rajzaival. Bp., é.n., Franklin. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, néhány foltos lappal, hiányzó hátsó szennylappal.
Stefan Zweig: Verlaine. Fordította: Bálint Lajos. Verlaine válogatott versei. Összeállította: Vas István. Fordították: Ady Endre, Babits Mihály, Szabó Lőrinc, Tóth Árpád és mások. Bp., é.n., Fővárosi Könyvkiadó Kft. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos szennylapokkal, és előzéklapokkal.