Kazinczy Ferenc válogatott munkái. Remekírók Képes Könyvtára. Bevezetéssel ellátta Balassa József. Magyar művészek rajzaival. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói kopottas festett, aranyozott egészvászon-kötés, festett lapszélekkel.
Szabolcska Mihály: Dalok hazulról és egyéb versek. Bp., 1911, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Budapest, é.n.,Franklin-Társulat, 248 p. Negyedik, ujonnan átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos szennylapokkal.
Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. (Szemelvények.) Magyar Irodalmi Ritkaságok XXXIII. szám. Bp., 1935, Baár-Madas Református Leánynevelőintézet, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés.
Móser Zoltán: Nyitom szemem álomra. Balassi Bálint hirtelen élete. Fordította Teresa Worowska. Bp., 2004, Zsámbéki Kastély Kht. Kiadói papírkötés, magyar és lengyel nyelven, fekete-fehér fotókkal. Jó állapotban./ Paperbinding, in Hungarian and Polish language.