Noszov három könyve: Hurrá, itt a nyár! Fordította: Kertész Erzsébet. Rogán Ágnes rajzaival. Bp., 1960, Móra. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval. Jóbarátok. Fordította: Szőllőssy Klára. Pozin rajzaival. Bp.,1953, Ifjúsági. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval. Vidám kis család. Fordította: F. Kemény Márta. A belső rajzokat: J. Szemjonov. A fedelet Demjén Zsu...
Radó Antal: Firdusziból. Feridún és fiai. Bp., é.n. ,Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XXIII+125+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, foltos borítóval.
Ujabb Nemzeti Dalkönyvecske. Összeállította: Radó Antal. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XVIII+431 p. Második, módosított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopással a borító sarkain és a gerincen, kissé laza fűzéssel.
Kerényi Frigyes (Vidor Emil): Költemények. Pest, 1844, Landerer és Heckenast, 188+6 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, foltos lapokkal, a címlap hátoldalára beragasztott árnyképpel. Kerényi Frigyes (1822-1852), a fiatalon elhunyt költő első verseskötete. A Petőfi által alapított Tízek Társasága tagja, a költő barátja volt. Versei számos korabeli lapban megjelent...
Tóth Kálmán (1831-1881): Tóh Kálmán költeményei. Kiadta Nagy Ignác. Pest, 1854, Beimel J. és Kozma Vazul, 1 t.+184+6 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Tóth Kálmán költő, dráma- és újságíró, politikus, MTA tag verseskötete. Ritka! Első kiadás.
Molnár Ferenc:Kis hármaskönyv I., és III. kötet. Elbeszélések. Bp., 1916, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, és gerinccel, az első kötet elülső előzéklapja lyukas.
Arany János és Petőfi Sándor levelezése. Bp., 1894, Ráth Mór, XVI+221+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, aláhúzásokkal. Első kiadás.
Szász Károly: Versek. Költemények és műfordítások. (Szász Károly művei. Centenáriumi kiadás) Bp., 1929, Révai. 289 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Hangay Sándor (1888-1953): Gedichte (Versek). Leipzig, é.n., Xenian-Verlag. 1 t.+VII+1+86 p. Kiadói fűzött papírkötés, kissé foltos gerinccel, aranyozott felső lapélekkel, német nyelven, Kolozsvári Andor (1900-1982) ex libris-szével. Jó állapotban./ Paperbinding, with spotty spine, in German language.
Bródy Sándor: Erzsébet dajka és más cselédek. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, a gerince sérült, szakadt, a borítója elvált a könyvtesttől, a kötése sérült, 48 és 63 oldalak, és a 96-113 oldalak között a kötés elvált, a könyvből több lap kijár.