Fémes F. László: Ilja és egyéb írások. Nagyvárad, 1914, Nagyvárad Nyomda- és Újságvállalata. A szerző dedikációjával. Elváló, kissé kopott papírkötésben.
Sas Ede: Hihihi Palkó. A borító Bér Dezső munkája. Bp., 1924, Légrády, 152+1 p. Szövegközti illusztrációkkal, Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, megviselt állapotban, a borító kopott, firkált, a kötése laza, a szennylapok hiányzik, pár lap kijár, egy lap szakadt (13/14.), egy-két illusztrációt kiszíneztek.
Petőfi Sándor: János vitéz. Plasztikus képekben, Róna Emy rajzaival. Bp., é. n., Offset Nyomda. Kihajtható képeskönyv. Kiadói kopottas félvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, szakadással, három helyen kisebb hiánnyal.
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, melléklet nélkül. Jó állapotban.
Nagy Endre: A kabaré regénye. Írta és illusztrálta Nagy Endre. Bp., [1935], Nyugat. Első kiadás. Kiadói, aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben, foltos.
Pataki József: A magyar színészet története 1790-1890. Bp., 1922, Táltos. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az eredeti borító és a címlap kijár. Péchy Blanka (1894-1988) színésznő magánkönyvtári bélyegzőjével.