1875 Az "Erdélyi Gazda" c. folyóirat 8 egymást követő száma 1875 augusztusa és októbere között. Hetedik év, 34-41. számok. Néhol kisebb szennyeződés, sérülés.
cca 1880 Magától kapcsolódó, oldalról kikapcsolható vasúti kocsi kapcsolás. 3 db nagyméretű litografált ábra. 42x35 cm - 64x38 cm / Railway coaches coupling plans 3 large lithos
1895 Turgonyi Lajos: Történeti Visszapillantás egyházunk és templomunk multjára, templomunk 100 éves fennállásának öröm és hálaünnepén 1892. szeptember hó 21.-én. Gyoma, 1895, Kner Izidor. Papírkötés, a címoldal hátoldalán konfirmációs bizonyítvány, pecséttel, aláírással, 28 p. Az utolsó oldal szakadt, kissé hiányos. Turgonyi Lajos (1838-1907) mezőtúri református lelkész, politikus.
1895 A magyarok bejövetele. Feszty Árpád körképe fametszetben.. Feszty Árpád festménye után metszette Morelli Gusztáv. Bp., Könyes Kálmán Magyar Irodalmi és Könyvkereskedő Rt. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérőszöveggel, helyenként későbbi ragasztással, csúnya javításokkal. Hiányos, festett vászonkötésben.