Goszudarsztvennaja Tretyjakovszkaja Galereja. A Tretyjakov Galéria képei, színes festményreprodukciók igényes kivitelben, mappába rendezve / Gosudarstvennaya Tret'yakovskaya Galereya. Artworks from the Tret'yakov Gallery, coloured reproductions in a folder
Magyarország műkincsei. Szerk.: Czobor Béla- Szalay Imre. 1. köt. Bp., é. n., Magyar Könyvkereskedő Rt. Sérült, díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Ortutray Gyula: Mai magyar népművészet. I. A csonka haza. 32 táblával. Bp., é.n. Franklin. Kiadói népies, hímzett egészvászon kötésben. Kötés enyhén foltos, egyébként jó állapotban.
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Előszót írta Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. kötet. Szerk.: Gerevich Tibor. Bp., 1938, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötés, kopottas, foltos borítóval.
Pogány Frigyes: Belső terek művészete. A történeti összefoglalás feldolgozásában munkatárs Tompos Erzsébet. A rajzanyagot Kasper Sándor dolgozta fel. Bp., 1955, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1939, Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító megviselt állapotban, szakadozott, ragasztott.
Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.), 524 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés.
Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Budapest, é.n., Officina. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Jó állapotban.
Művészet. Szerk.: Lyka Károly. IV. évfolyam. Országos Magyar Képzőművészeti Társiéat. Budapest, 1905, Singer és Wolfner, 432 p. Kiadói egészvászon kötés, Lyka Károly, Divald Kornél, Malonyay Dezső tanulmányaival, számos szövegközti, és egészoldalas illusztrációval, többek között Kaza György, Fényes Adolf, Grünwald Béla, Ferenczy Károly, Kriesch Aladár és mások illusztrációival.