Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) I-III. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1902-1904, MTA. Kiadói aranyozott gerincű zöld egészvászon-kötésben, kis kopásoktól eltekintve jó állapotban.
Gróf Bethlen Miklós önéletírása. Bevezette és sajtó alá rendezte Tolnai Gábor. Magyar Száadok. Bp., é.n., Ardói Könyvkiadó, XXXII+623 p. Átkötött modern félvászon-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Prohászka Péter: Az osztrópatakai vandál királysír. Esztergom, 2004, Szerzői kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált!
Dr. Lukinich Imre: Erdély területi változásai a török hódítás korában 1541-1711. A MTA által Bojári Vigyázó Sándor-díjjal jutalmazott pályamunka. Bp.,1918, MTA, V+3+646+2 p.+5 kihajtható térképmelléklet. Kiadói papírkötés, sérült kötéssel, 640-641. oldalnál a kötés szétvált.
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. Ford. Fenyő László. I-III. köt. I. Így kezdődött. Apis és este. IV. kiadás. II. Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. IV. kiadás. III. A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. V. kiadás. Bp., 1938-1939, Grill Károly. Kiadói egészbőr-kötésben, a borítója kopott...
Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,én., Magyar Szemle Társaság-Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval, kopo...
Köpeczi Béla (szerk.): Erdély története napjainkig I-III. kötet. Budapest, 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban, kissé karcos papírborítóval. Jó állapotban.