Olysói Gabányi János: A magyar várak legendái. I. kötet. Bp., 1924, Szent István-Társulat. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Kallós Ede: Görög-római vallástörténet és mitológia. Bp.,1936, Cserépfalvi. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító rossz állapotban, sérült, szakadt, javított, a vászonkötés kissé kopottas, a fűzés az elülső szennylap és 16 oldal között sérült, laza.
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia 1-2. köt. egybe kötve. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés és kiadói papírkötés, szakadt kiadói kartontokban. Hasonmás kiadás, valamint a hasonmás kiadás függelékei.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante. Kiadói díszesen aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a címlap és a V/VI. oldal szakadt, hiányos.
Gróf Széchenyi István Emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Kiadja a gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság. Bp., 1905, Otthon-ny. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó előzéklap foltos.
Balogh Albin: Pannónia őskereszténysége. I. kötet. Történeti rész. Szent István Könyvek 102. szám. Bp., 1932, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés. Ritka!
Dávid Antal: Bábel és Assur I-II. I. Történet. II. Művelődés. Szent István Könyvek 32.,54-55. Bp.,1926-1928, Szent István-Társulat. Kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Godefroid Kurth: A modern civilizáció kezdetei. Ford.: Dr. Michel Károly. Szent István Könyvek 52-53. Bp., 1928, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
Balogh Albin: Ország és nyelv (határok és nemzetiségek) a magyar történelemben. Budapest, 1925. Szent István Társulat kiadása Stephaneum nyomda. Kiadói papírborítóban
Dr. Balogh Albin: Művelődés Magyarország földjén a magyar honfoglalás előtt. Szent István Könyvek 22. Bp.,1925, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Pethő Sándor: A szabadságharc eszméi. Bp., (1916), Élet Irodalmi és Nyomda Részvénytársaság. Egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, szennyeződéssel.