Magyar Történeti Életrajzok. Szádeczky Lajos: Kovacsóczy Farkas 1576-1594. Marczali Henrik: Mária Terézia 1717-1780. Szilágyi Sándor: II. Rákóczi György 1621-1660. Bp., 1891, Magyar Történelmi Társulat, 140 p.+8 t.+332 p.+19 t.+212 p.+10 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel, ábrákkal, egykorú ábrázolásokkal, gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopottas gerinccel, kopot...
Magidovics: A földrajzi felfedezések története. Fordította: Dabis Attila. Bp.,1961, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.