Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai II. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Egészoldalas illusztrációkkal, Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, laza fűzéssel
Juhász Vilmos: Nagy hódítók. (Bp. 1942.) Béta. /Az emberi alkotás regényei II./ Aranyozott kiadói félvászon kötésben- Egy sarkán kis sérüléssel, hátoldalt folttal, egyébként jó állapotban.
Vajda György Mihály: Keletre nyílik Bécs kapuja. Közép-Európa kulturális képeskönyve 1740-1918. Bp.,1994, Akadémia Kiadói. Kiadói kartonált papírkötés.
Michael Brett-Werner Forman: A mórok. Az iszlám nyugaton. Fordította Zala Tamás. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Balla Antal: Hatvan esztendő. A Magyar Hírlapírók Országos Nyugdíjintézetének Története 1881-1941. Országos Magyar Sajtókamara Könyvtára. Bp., 1941, Stádium Sajtóvállalat Rt. Kiadói papírkötésben, kissé kopottas borítóval, egy kisebb hiánnyal a gerincénél, de egyébként jó állapotban.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopottas gerinccel és borítóval, térkép-melléklettel.