Dr. Bozóky Dezső: Két év Keletázsiában. Útirajzok. I. kötet: China és Korea. [Nagyvárad],1911, Szerzői kiadás, (Sonnerfeld Adolf-ny.),16+532+2 p.+1 kihajtható térkép. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói festett egészvászon-kötés,(Lévay Márton könyvkötő Nagyvárad), foltos borítóval, kissé laza fűzéssel. Battonyai Kaszinó Egyesület pecsétjével.
Léderer Ottó (szerk.): A 100 éves Újpest története. Újpest-Rákospalota Lexikon. Újpest, 1936, Negyedi Szabó Béláné. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Cholnoky Jenő, Germanus Gyula et alii: A Föld felfedezői és meghódítói I-V. kötet. I. kötet: Európa, KisÁzsia, Belső- és Kelet-Ázsia. II. Észak- és Dél-Afrika. III. India, Ausztrália és Oceánia. IV.: Észak, Közép, és Dél-Amerika. V. kötet: Északi és Déli-sark. Bp, 1938. Révai. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, a II-IV. kötetek gerince sérült, a kötéstáblák belsején sérülés, folt, magánkön...
Sugár István: Eger térképei 1491-1950. Eger, 1976, Eger Város Tanács VB Műszaki Osztálya, (Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár,) 190 p.+XIV egészoldalas térképpel illusztrálva. Kiadói papírkötésben. Megjelent 400 példányban. A szerző által dedikált!
Bél Mátyás: Heves megye ismertetése 1730-1735. Matthias Bel: Notitia Comitatus Hevesiensis 1730-1735. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 8. Eger, 2001, Heves Megyei Levéltár, 229 p.+2 térkép. Kiadói papírkötés, magyar és latin nyelven. Megjelent 1000 példányban.
Kovács Béla: Agri Recuperata. A töröktől visszafoglalt Eger újjáépítésének első évei. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 13. Eger, 2006, Heves Megyei Levéltár, 195 p.+1 térkép melléklettel. Kiadói papírkötés