Szepes (Schütz) Béla: Hatvan hevesmegyei község története. Hatvan, [1994], Heves Megyei Múzeumi Szervezet Hatvany Lajos Múzeum, Nagy-Gáspár Kft-ny., 181+2 p.+8 t.(Közte egy kihajtható.) Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.
Pesty Frigyes: Heves vármegye helynévtára. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, a jegyzeteket és a helységnévazonosítót készítette: Csiffáry Gergely. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 11. Eger, 2005, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, egy kihajtható térképpel illusztrálva.
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I kötet. Szeged, 1930, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 kihajtható)+LX képtábla 30 lapon+1 kihajtható táblázat. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kis sérülés, a borítón kis kopások, és foltok, de alapvetően jó állapotban.
Dr. Horváth Henrik: Buda a középkorban. Különlenyomat a "Magyar Művészet" 1932 (VIII.) évfolyamából. Bp.,1932, Athenaeum-ny.,122 p. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, a borítója leszakadt a könyv testről, a fűzése laza.
Henry Morton Stanley. A nagy afrikai kutató önéletírása. Átdolgozta Sebestyén Károly. Bp.,1912, Singer és Wolfner, 220+4 p. Félvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel, kissé kopott borítóval.
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p. Giovanni Francesco Gemelli...
(A Szerémségi Hercegség leirasa) Avanci, Giuseppe: Chorographia istorica del Ducato,e Provincia del Sirmio dalla Sagra Cesarea Maesta di Leopoldo invittissimo Imperatore Conferito col Mero, e Misto Impero, e col Titolo d Altezza al Prencipe Livio Odescalchi Duca di Bracciano, e Ceri &c. Tradotta nell Idioma Italiano dalla gia stampata in Latino dall istesso Autore Guiseppe Avanci da Fermo, E dal ...
Neuer Mitteleuropäischer Fremdenführer Handbuich für Reisende durch Deutschland, Östereich-Ungarn, Ober-Italien inkl. Rom und Neapel, die Riviera (mit Ausflug nach Paris), Belgien und Holland. XXIV. Jahrgang. Ausgabe Nr. 282. Bp., 1905, Rudolf E. Kostelezky, 1+2+578+74+L p. Kiadói vörös egészvászon-kötés, a hátsó borítón hotel reklámmal, kopottas, foltos borítóval, sérült gerinccel, a címoldal és ...
Vésztő története. Kezdetektől a várossá válásig. Szerk. Ladányi Károly. Vésztő, 2008, Vésztő Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Ritka! Jó állapotban.