Diener Adorján: Regélő romok. II. bővített kiadás. Rozsnyó,(1940), Sajó-Vidék, 606+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Rudas Könyvkötészet, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
Dr. Borai Ákos: A bonyhádi járás ipara. Iparföldrajzi tanulmány. Pécs, 1900, MTA Dunántúli Tudományos Intézete-Tolna Megyei Tanács VB., (Pécsi Szikra Nyomda-ny.) Kiadói kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel. Megjelent 550 példányban.
Párisi Kalauz. Kiadja a Magyar Hírlap. Bp.,1900, Pallas, 121+1 t. kihajtható térkép. Kiadói papírkötés. Benne a világkiállításra is vonatkozó információkkal.
Ossendowski, F[erdynand Antoni]: Állatok, emberek és istenek. Fordította: Sajó Aladár. Bp., én., Franklin-Társulat. Második kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kihajtható térképpel, ex libris-szel. Jó állapotban.
Dr. Juhász Vince: Nagykőrös és Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye földrajza a népiskolák III. osztálya számára. Kiadja: Nagykőrös, Kocsér, Kécske Hiradójának szerkesztősége. Nagykőrös, 1924, Első Nagykőrösi Ottinger Könyvnyomda, 54 p. Kiadói papírkötés.
Pest-Pilis-Solt-Kiskun-Vármegye általános ismertetője és címtára. Második körzet. Szerk.: F. Szabó Géza, Gyulay Sándor, Rexa Dezső, Dr. Szathmáry István. Vármegyék Országos Címtára. Bp., 1930, Vármegyei Tisztviselők Országos Egyesülete. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel.
Sárospatak. Árpád-házi Szent Erzsébet szülőhelye. Sárospatak,2007, Sárospatak Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, magyar, német és angol nyelven. Megjelent 2500 példányban.