cca 1932 Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének gyűjtése: Hadd Írjak én is! címmel. A géppel írt szövegeket,. novellákat, újságkivágásokat tartalmazó mappában kézzel írt feljegyzések is vannak. Félvászon kötésben.
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. "Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai" címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
cca 1935-1940 Solymár, Hufnágel Ferenc pápai kamarás, esperes-plébános levele a solymári kegyhely felállításának 200 éves évfordulója alkalmából, aláírásával
1941-1944 Magyar Birkózó Szövetség leigazolt birkózóinak anyaga. Számos eredeti fotó, meccsek leírása, a különféle egyesületek felsorolása, főtitkári kinevezések. Érdekes anyag
1950 Magyar sors: munkaszolgálatos, majd szovjet állampolgárrá vált, majd 1950-ben hazaköltözött, majd megfigyelt akadémikus iratai, jellemzése, önéletrajza, fényképe. Érdekes kordokumentum
1958 Lukács György (1885-1971) filozófus, kommunista politikus saját kézzel aláírt érdekes tartalmú levele Vas Zoltán 1956-os államminiszternek, írónak.
1958 Részvétnyilvánító levelek Bán Tibor (?-?) egyetemi docens és felesége, Bán Zsuzsa részére, többek között Pogány Frigyes építész-művészettörténésztől és Laurin Luchner művészettörténésztől, összesen 6 db
cca 1960 Magyar Birkózó Szövetség sportfegyelmi testületeinek anyaga. Fegyelmi ülések iratanyaga több sportoló ügye és a fegyelmi szabályzat. kb 40 oldal
1961 Azonosítatlan rövidfilm eredeti tekercse. Készítették: Gábor József, Janovics Sándor, Simon László, Szerepel benne többek között Balogh Irén. Az stáblista első fele hiányzik. Két kis darab a stáblisttából elvágva. /
1961 Unknown Hungarian short-movie.