Barcsay Jenő: Anatomy for the artists. Bp., 1967, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, belső címlap hiánnyal./ Linen-binding, with inner cover missing in English
Smolka János: Mesegép a valóságban. Bp., é.n., Cserépfalvi, 240 p. Kiadói papírkötésben, az elülső kötéstábla, szakadt, elvált a könyvtesttől, javított gerinccel és borítóval, a kötése laza, a borítója kissé kopott.
Balázs Béla: Filmkultúra. (A film művészetfilozófiája.) Bp., 1948, Szikra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, de belül jó állapotban. Ajándékozási sorokkal Spácay Hedvig (1927-?) levéltárosnak, a levéltár parancsnokának Vértes Imre (1905-1986) ezredesnek, és Matuz József (1905-1992) főhadnagy, történésznek az aláírásaival, dátumozva (1952. szeptember. 28.) Vértes Imre ezredest 1953-b...
A biblia képeken. Klasszikus és modern mesterek remekművei. Összeállította és bevezetéssel ellátta: Dr. Patai József. Bp., é.n., Múlt és Jövő, 240 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült a gerinc alsó sarka, de belül jó állapotban.
Reichenhaller Petheő Jenő: A fényképezés vezérfonala kező amatőrök számára. Magyar Könyvtár. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 64 p. Kiadói papírkötés, szakadozott gerincű borítóval, 19-31. oldal között kijáró lapokkal.
Dr. Vitéz Nagy Zoltán: Új magyar művészet. Száz év szobrászata és festészete. 54 szövegközti kép, 24 szines tábla, 116 egyszinű tábla. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben
Haranghy Jenő: A rajzolás iskolája. Kezdettől a művészetig. Bp., Győző Andor kiadása. Kiadói vászonkötés, képekkel illusztrált, belül a gerincnél félig levált, egyébként jó állapotban.