A. J. Wauters: La peinture flamande. Bibliothéque de L'Enseignement des Beaux-Arts. Paris,(1883), Ancienne Maison Quantin. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal (elülső szennylap, elülső előzéklap, címkép, 13-16 p.), francia nyelven./ Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, some pages ar...
Adolf Philippi: Die Kunst der Renaissance in Italien. I. kötet: Die Vorrenaissance. Leipzig, 1897, E.A. Seemann. Kiadói félvászon-kötés, sérült, az elülső kötéstábla részben elvált a gerinctől.
Dr. Bíró Béla: Műalkotások könyve I. kötet. A középiskolák III-IV. osztálya számára. Bp., 1933, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Pohárnok Zoltán, Takács Marianne: Spanyol festészet. Ars Mundi VI. kötet. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel.
Kiadói kolligátum kötet. Az Ars Mundi sorozat négy kötete egybekötve. Dercsényi Dezső: A mozaik.; Dobrovits Aladár: Egyiptom festészete; Homér Lajos: Keleti miniaturák. Bp., Officina, 1944. Kiadói félvászonkötésben.
Georg Simmel: Velence, Firenze, Róma. Művészetelméleti írások. Budapest, Atlantisz Medvetánc, 1990, 164 p. Papírkötés, könyvtári bejegyzéssel, jó állapotban
Magyarország művészeti emlékei, 2., 4. kötetek. Szerk.: Gerevich Tibor. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Budapest, 1938.-1939., Műemlékek Országos Bizottsága. Az első kötet hiányzik. A harmadik kötet nem jelent meg. Kiadói picit kopott félbőr egységes sorozatkötésben. Jó állapotban.
Horváth Henrik: Budapest Művészeti Emlékei. Magyarország Művészeti Emlékei II. Szerkeszti Gerevich Tibor. Budapest, 1938, Műemlékek Országos Bizottsága, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói némileg kopottas félbőr kötés. Töredék, csak második, kötet.