Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. Második kiadás. I kötet. Pest, 1871, Ráth Mór, Álbordázott félvászon kötésben jó állapotban.
Ipolyi Arnold kisebb munkái III. kötet. Magyar történelmi, s egyhátörténeti tanulmányok. A szerző megbízásából közrebocsájtja volt könyvtárnoka Bunyitay Vincze. Budapest, 1887, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötés. Jó állapotban.
Zelovich Kornél: A M. Kir. József Műegyetem és a hazai technikai felső oktatás története. Bp., 1922, Pátria, 1 t.+XI+371 p.+ 27 t. (ebből 2 kihajtható.) Kiadói papírkötés.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt.+ Plusz egy II. és III. kötettel. (Összesen 7 kötet.) Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített, teljes kiadás. Kiadói félbőrkötésben, kopottas gerinccel és borítóval.+Török Pál: Hóman és Szekfű magyar története. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, 47 p. Kiadói kissé szakadozott papírkötésben.
Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben.