Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Budapest, 1983, Zrínyi Katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas, foltos, de belül jó állapotban.
Iványi Béla-Gárdonyi Albert-Czakó Elemér: A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, kopottas, foltos borítóval.
Taine Hippolit Adolf: A jelenkori Franciaroszág alakulása. IV. kötet: A forradalom III. kötet. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1889, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, márványozott lapélekkel.
Fustel de Coulanges: Az ókori község. Tanulmány. A görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Bp., 1883, MTA. Kiadói egészvászon-kötés,
[Henry Parker]: The case of shipmony briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p. Henry Parker (1604-1652) angol ügyvéd, politikai író, parlament párti propagandista, és pamflet író. A parlament egyik fő ideológusa. The case...
Dányi Dezső, Zimányi Vera: Soproni árak és bérek a középkortól 1760-ig. A pénzforgalom és pénzértékviszonyok Sopronban című tanulmányt Huszár Lajos készítette. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, magyar nyelven, és német nyelvű függelékkel./ Dezső Dányi, Vera Zimány: Prices and wages in Sopron (Ödenburg/Scarbantia) from the Middle Ages to 1750./ Preise und Löhne in Ödenburg vo...