Dr. Cserey Adolf: A növények természetrajza. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 131-132. Bp.-Pozsony, 1900, Stampfel, 131+5 p.+X t. Színes táblákkal. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól.
Kincses tár sorozat két és Ismeretek tára sorozat egy kötete, 3 db: Moesz Gusztáv: A gombák. Rapaics Raymund: Termesztett növényeink. Kincsestár 89-90. sz. Bp.,1943, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés. Fehér Jenő: Az őszi flóra legközönségesebb virágos növényeink könnyű és gyors határozója. Bp.,é.n., Kiadói papírkötés.
Kis könyvek sorozat három kötete: Dr. Horváth Károly: Növénykísérletek. Dr. Horváth Károly: Növénymegfigyelések. Dr. Futó Mihály: A mikroszkopium csodás világából. Bp.,1928-én., Singer és Wolfner. Kiadói kartonált papírkötésben és kiadói papírkötésben, kissé kopott borítókkal, az egyik borító szakadozott.
A nő mint háziorvos. Az egészség ápolásának kézikönyve. Fischer-Dückelmann Anna nyomán közrebocsájtotta, előszóval és jegyzetekkel ellátta Hugonnai Vilma I-II. köt. Bp., 1907, Minerva. VIII, 447 l. 15 t.; 344 l. 17 t. A melléklet benne van. Rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. A táblák és a melléklet színesek. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, Néhány kisebb sérüléssel a közepes...
Flammarion, Camile: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I-II. kötet. Fordította: Hoitsy Pál. Harmadik átjavított, a legújabb eredeti után átdolgozott és kibővített kiadás. Számos illusztrációval. Budapest, 1900, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, megviselt állapotban, kopottas, foltos borítóval, javított gerinccel, a II. kötetben ...