Prof. Dr. Lassar-Cohn: Einführung in die Chemie in leichtfasslicher Form. Bp., 1903, Leopold Voss. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
Erasmus Darwin: Zoonomie oder Gesetze des organischen Lebens. Második kötet, első rész. Töredék kötet. Hannover, 1797, Gebrudern Hahn, 762 p + 3 rézmetszet. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, német nyelven. Jó állapotban. A szerző Erasmus Darwin (1731-1802) angol fizikus, természetfilozófus, feltaláló, korának egyik jelentős gondolkodója, Charles Darwin nag...
Dr. Schmidt T.: Az anatomia alapvonalai. Bp., 1904, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték. Generisch Antal (1842-1918) orvos profeszor hagyatéki pecsétjével. Generisch Antal (1842-1918) orvos, egyetemi tanár, MTA tag, a kolozsvári Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem orvosi karának dékánja (1876-77), majd rektora (1877-1878), később a Buda...
Dr. Kellner Dániel: A Nobel-díjas orvosok élete és munkássága. Bp., é.n., Szathmáryné Bánó Vilma Tudományos Könyvkiadó Vállalata. Kiadói félvászon kötés. Jó állapotban.
Dr. W. F. A. Zimmermann: Der Erdball und Seine Naturwunder. Populäires Handbuch der physischen Geographie. I-III. (Négy kötetben.) I. Allgemeine irdische und kosmische Verhältnisse. II. Magnetismus-Hydrographie. III. 1. Die Wunder der Urwelt. Die feste Erdinde. III. 2. Die belebte Erde Berlin, 1854-1855, Gustav Hempel. Korabeli félbőr-kötés, kopottas gerinccel, és borítóval, szövegközti és egés...