Gyakorlati Magyar-Török Szótár. Madsar Ve Türk Lugat Kitabi. I. rész Brindsi Kiszim. Szerk. Pastinszky János. Bp., (1922), Szerzői kiadás. Átkötött amatőr kartonált-kötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, 1362-1375 oldal között hiánnyal. Több kötet nem jelent meg, érdekes ex libris bélyegzővel a címlapon. Ritka!
Tandori Dezső: Medvék minden újabb mennyiségben. Tandori Dezső grafikáival. Dozmat, 2007, Oskar. Átkötött műbőr-kötés, foltos lapokkal. Készült 1000 példányban. 333 a szerző aláírásával. A szerző által aláírt.
Geszti György: Beszélgessünk a zenéről.. Rio de Janeiro, 1961, Rio de Janeiori Brazil-Magyar Kultúregyesület. Kicsit sérült papírkötésben, jó állapotban.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, illusztrált, gerincnél kissé szakadt, belül a védőlap szakadt, egyébként jó állapotban.
Dr. Acsay István: Latin szöveggyűjtemény az iskolai auktoroktól rögtönzött fordítások gyakorlására. Bp., 1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, egy-két helyen aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, magyar és latin nyelven.
Oborni Teréz-Tompos Lilla-Bencsik Gábor: A régi Erdély népeinek képeskönyve. Kéziratos viseletkódex az Apafiak korából. Bp., Magyar Mercurius. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban.