Természet és társadalom 2 kötete: Kant Immanuel: Az örök béke. Fordította, bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Babits Mihály. Herbert Spencer: A katonai és iparos társadalmak szociológiája. Fordította és a bevezetést írta: Nagy Dénes. Bp., 1918-1919, Új Magyarország Rt. Kiadói papírkötésben.
Émile Boutroux: Tudomány és vallás a jelenkori philosophiában. Fordította Fogarasi Béla. Bp., 1914, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Völgyesi Ferenc: Minden a lélek 366 képpel. A démonológiától a gyógyhipnózisig. második bővített és javított kiadás. Orvosok és orvostanhallgatók részére. Bp., 1942. Dante. Kiadói félvászon kötésben.
Dr. Philipp Kálmán: Társalgási alapon szerkesztett új német nyelvtan. (Deutsche konversations-grammatik für Ungarn.) Tankönyvsorozat Gaspey-Otto-Sauer módszer. Heidelberg, 1922, Groos Gyula. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.
Dr. Teghze-Gerber: Általános államszámviteltan. (A közháztartások alaki rendje.)+A magyar állami számviteli rendszer módosítása az 1924. évi IV. tc. Alapján. Bp., 1927-1929, Szerzői kiadás-Toldy Lajos Könyvkereskedése, XVI+367+128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, szakadt, részben hiányos címoldallal.
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Első kiadás.
Ballagi Mór, György Aladár: Kereskedelmi szótár I-II. (I. Német-magyar rész. II. Magyar-német rész.)(Egybekötve.) Bp., 1887, Franklin. Átkötött kopottas modern félvászon-kötés, de belül jó állapotban.
Finnugor témájú könyvek, 2 db: Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Budapest, 1994, Trezor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé gyűrött papírborítóval, szövegközti fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva, valamint három térképmelléklettel. A finnugorok világa. A II. Finnugor Világkongresszus tiszteletére. A magyarságkutatás könyvtára XIX. Szerk.: Nanovszky ...
Népi kultúra - Népi társadalom. MTA Néprajzi Kutató Csoportjának évkönyve V-VI. kötet. Szerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1971, Akadémia kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.