Kriminalisztika. Általános rész. Szerk.: Dr. Garamvölgyi Vilmos, Dr. Viski László. Bp., 1961, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani Osztálya. Kiadói kopottas félvászon-kötés, a tartalomjegyzéknél ceruzás jelölésekkel.
Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Fordította: Dr. Feldmann Sándor. Budapest, 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói egészvászon-kötésben, geincen kis sérüléssel
Világlexikon. Könyv mindenről mindenkinek. Budapest, 1927, Enciklopédia Rt. Kiadása. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, kopottas
Dr. Bloch Iván: Korunk nemi élete, tekintettel korunk műveltségére. Bp. é.n. Dante. Kiadói, aranyozott egészvászonkötésben. Gerincen egy apró szakadás, egyébként jó állapotban.
Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. I-IV. kötet. I-II. kötet: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: A magyarság szellemi néprajza. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopottas a III. kötet gerince, I. kötet és IV. kötet sarkai kopottak, kissé sérültek.
Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
F(rédéric) Le Play: Instruction sur L'observation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a l'ouverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société D'Économie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban. Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társa...