Dr. Hanz Franz - Kurt Mair: Der mensch am berg. Von der Freude, dem Kampf und der Kameradschaft der Bergsteiger. München, 1935, F. Bruckmann,152 p. Kiadói egészvászon. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Hanz Franz- Kurt Mair: Az ember a hegyen, német nyelven. A borítója foltos. / Linen-binding, in german language, with some spotties on the cover.
Luis Trenker: Meine Berge. Gütersloh, 1951, C. Bertelsmann, 154 p. Kiadói egészvászon kötés. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Luis Trenker: Hegyem, német nyelven. / Linen-binding, in german language.
Gaillard, Émile: Les Alpes du Dauphiné. 2. köt.: Le haut Dauphiné. 1. rész: La Meije et lees Ecrins (du Singal de Pied-Montet au Col de la Temple). Chambéry, 1929, M. Dardel. Térképmellékletekkel. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Wödl, Hans: Führer durch die Schladminger Tauern. Bécs, 1924, Artaria. Térképmelléklettel, színes illusztrációkkal. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Luther, Carl J.: Das weiße Reich. Das Hohelied des Berg-Winters. Berlin, é. n., Verlag Ludwig Simon. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. VI. kötet: 1927-1928. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapít...