Kocsis Edit-Sabján Tibor: A visegrádi királyi palota kályhái és kályhacsempe leletei. Visegrád, 1998, Mátyás Király Múzeum. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Kocsis Edit által dedikált.
Haan Lajos: Békés vármegye hajdana. I. történelmi rész. Pest, 1870, Lauffer Vilmos, VIII+327 p. Korabeli félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopottas borítóval, foltos lapokkal, rossz állapotban.
Halácsy Dezső: A magyar városokért. Bp.,1940, Szerzői kiadás, 258 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, rossz állapotban, foltos, a hátsó kötéstábla sérült. A szerző aláírásával.
Charles Toussant-G. Langenscheidt: Brieflicher sprach- und sprech-unterricht für das selbststudium erwachsener. Methode Toussaint-Langenscheidt. Berlin, 1891, Langenscheidtsche Verlags-Buchhandlung, 4p+1-36. Brief+I-VIII Beilage+Sachsregister. 37. kiadás. Kiadói illusztrált, festett, egészvászon mappa, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, foltos kartontokban, francia és német nyelven./ ...
3 db kelettel, Kínával foglalkozó könyv: Mereskovszkij: Kelet titkai. Bp., 1992. Holnap; Tőkei: Miklós: A kínai irodalom rövid története. Bp., 1960. Gondolat. Benedek István: Tibeti orvoslás és varázslás. Bp., 1987. Gondolat. .
Hevesi Lajos: Jelky András bajai fiú rendkivüli kalandjai ötödfél világrészben. Történeti kútforrások alapján a serdültebb ifjuság számára irta -. 4. javitott kiadás. 74 képpel. Bp. 1896. Franklin. 311 l. Aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben.