Karl Angebauer: Ovambo - 15 év Délnyugat-Afrikában. A világ körül - Útirajzok - útkalandok. Fordíotta Szirmay Józsefné. Budapest, (1931), Dante Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva.
Kiss György: A budapesti várospolitika 1873-1944. Előszót írta Pongrácz Kálmán. Bp., 1954, Jogi és Állami Könyv- és Folyóiratkiadó. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés.
Gervai Dezső: A Maharadzsák hazájában. Bp., 1905, Hornyánszky Viktor. Kiadói egészvászon-kötés, megviselt állapotban, hiányzó gerinccel, de a könyvtest egyben van, a borítója foltos, kopott.
Adolf Friedrich: Ins Innerste Afrika. Lipcse, 1909, Klinkhardt & Biermann, XI+476 p.+ 2 térképpel. Kiadói kissé kopottas illusztrált egészvászon kötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, német nyelven./ Linen-binding, with a little bit worn cover, in German language.