Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) I-III. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1902-1904, MTA. Kiadói aranyozott gerincű zöld egészvászon-kötésben, kis kopásoktól eltekintve jó állapotban.
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, karton-tokban, Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel, jó állapotban.
Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása.
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I. és III. kötetek. Bp., 1966-1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. Volt könyvtári példány. Jó állapotban.
Kincses Károly, Varga F. János: Színes Magyarország
Hungary in Color - a kezdetektől 1956-ig/from the beginnings to 1956. Magyar Hivatalos Közlönykiadó Kft. (Budapest) , 2003
Reden, Alexander Sixtus von: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Budapest - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Műbőr kötésben, különféle dokumentum-reprodukciókkal, karton mappában.
Nő a történelemben 6 db Corvina kiadás: A Nő a Kolumbus előtti Amerikában, A nő a középkorban, A nő az ókori Egyiptomban, A nő a Reneszánsz korban, A nő a klasszikus ókorban, A nő az ókori keleten. Mind jó állapotban
Fons (Forráskutatás, és történeti segédtudományok) 7 száma. II. évf. 1.,3., III. évf. 3., V. évf. 1.,2.,4., VI. évf. 1-2. szám. Bp., 1995-1999, Budapest Főváros Levéltára Nyomdája-ny. Kiadói papírkötés.