Mátyus István: Diaetetica, az az a jó egeszség meg-tartásának modját, fundamentumoson elö-ado könyv, mellyet, betegek körül való foglalatosságtól üres óráin írt és készített - -. Második darab. Kolozsvár, 1766, Páldi István, 22 sztl. lev+495 p.+8 sztl. lev. Korabeli bordázott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos. Első kiadás. Csak második rész! kibédi Mátyus István (1725-...
Rudinai Molnár István: A fatenyésztés. Különös tekintettel a községi faiskolákra és befásításokra. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 10 sz.Bp.,1911, Pallas, 370 p. Hetedik, átnézet és bővített kiadás. Szövegközti ábrákkal. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, intézményi bélyegzővel, egyébként jó állapotban.
Szaniszló Albert: Kártékony rovarok a mező- és kertgazdaságban. Bp., 1889, Franklin. Hozzákötve: Gyürky Antal: Gazdasági mellékiparágak és gazdasági háziipar népszerű ismertetése. Bp., 1888, Franklin. Vászonkötésben, jó állapotban.
Sierbán János: A szarvasmarha tenyésztése és hasznosítása. 1-2. köt. Bp., 1900, Franklin. + Monostori Károly: A juhtenyésztés alapvonalai. Bp., 1900, Franklin. + Farkas Mihály: Magyar méhészkönyv, vagyis útmutató a sikeres méhtenyésztésre. Bp., 1898, Franklin. Egybekötve, kicsit foltos félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Győrffy István: A Magas Tátra növényvilága. Bp., 1914, Kellner. Klny. a Turistaság és alpinizmus 4. évf. 10-11. számából. A borítón a szerző Kalmár Elek (1862-1947) nyelvésznek szóló dedikációjával. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
Dr. Wellmann Oszkár: Szarvasmarhatenyésztés. Magyarország állattenyésztése I. kötet. Szerk.: Dr. Konkoly Thege Sándor. Bp., 1926. "Pátria". Fekete-fehér fotókkal, korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, magyar, német és francia nyelven.
Pálinkás Gyula: Szőlészeti és borászati zsebkönyv. Bp., 1955, Mezőgazdasági. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, szakadt címoldallal, de egyébként jó állapotban.
Nyárády Antal: A méhlegelő és növényei. Bukarest, 1958, Földművelésügyi és Erdészeti Minisztérium - Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. Kopott félvászon kötésben.