De Sade Márki két könyve: Justine avagy az erény meghurcoltatása. Fordította és az utószót írta: Vargyas Zoltán. Palásti Erzsébet rajzaival. Bp.,1989, Európa. Kiadói papírkötés. Filozófia a budoárban. (A szabadság iskolája.) Bp., 1989, Pallas. Kiadói papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Dr. Schöner Ferenc: II. Rákóczi Ferenc. Magyar Ifjúság Könyvtára 9-11. sz. Bp.,1927, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Benedek Elek: Zrinyi a költő és hadvezér. Thököly Imre. Bp.,1906, Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval,a címoldal és az első oldal kijár, intézményi bélyegzővel. Mark Twain: Koldus...
Vegyes zenei témájú könyvek, 4 db: Liszt Ferenc életének regénye. Bp., 1979, Zeneműkiadó. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány. Passuth László: A mantuai herceg muzsikusa. Bp., 1957, Zeneműkiadó. Kiadói félvászon-kötés. Franz Werfel: Verdi. Bp., 1979, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ambrózy Ágoston: Borostyán. Bp., 1965, Zeneműkiadó. Kiadói egészv...
Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes)+Magyarország a XX. században I-II. kötetek.+Révai Új Lexikona 1. kötet. Szekszárd, 1994-2007, Babits Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 10 db: különféle témákban, közte a szemtől szemben sorozat 3 kötetével (Max Ernst, Medgyessy Ferenc, Kandinszkij). Különféle kiadásokban. Változó állapotban.