Dr. Csuday Jenő-Dr. Schönherr Gyula: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. Nagy Képes Világtörténet VI. kötet. Szerk.: Marczali Henrik. Bp., é.n.,Franklin-Révai, XVI+667 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, két lap kissé szakadt (17-18.,586-587.).
Kovács Ákos: Játék a tűzzel. Fejezetek a magyarországi tűzijátékok és díszkivilágítások XV-XX. századi történetéből. Bp.,2001, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Blaskovich Lajos: Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Körösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján. Bp., (1942), Stádium Sajtóvállalat Rt., 230 p. + 8 t. Kiadói félvászon kötés. Szép állapotban.
Ősi Erény. Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Than Mór, Munkácsy Mihály, Lotz Károly, Benczúr Gyula, Székely Bertalan, Zichy Mihály, és más híres magyar művészek festményeinek fénymetszetű reprodukciói. Budapest, é.n., Kosmos Irodalmi Intézet. Az eredeti 50 képből csak 26 található benne. Kiadói egészvászon kötésben, megviselt állapotban + cca 1900 6 db fénynyomat a Nemzeti Dicsőségün...
Gelsei Bíró Zoltán: A Habsburg-ház bűnei. Magyarország négyszázéves szenvedésének története. Bp.,1919, "Pátria", 96 p. Kiadói papírkötés, a borítója szakadt, sérült, elvált a könyvtesttől.
Sugár István: Az egri filmszínházak története 1900-1948. Különlenyomat az Archívum 8. számából. Eger, 1979, Heves Megyei Levéltár, (Révai Nyomda Egri Gyáregysége), 35-94 p. Tűzött papírkötés.
Bubryák István: Pipás Pista talán igaz története. Emléktöredékek monológként. Szeged, 2013, Bubryák Stúdió. A szerző dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.