Hagada. Egy Lipótvárosi vacsora története. Az Ojság Könyvtára 1. Bp., 1921, Az Ojság, 64 p. Átkötött egészvászon-kötés, két lap sarka javított, rajzokkal gazdagon illusztrált, ex libris-szel. Ritka!
Stern Samu: A zsidókérdés Magyarországon, Bp., 1938. Pesti Izraelita Hitközség. 32p. Kiadói papírkötésben. Kis szakadással a borítón, egyébként jó állapotban.
Zweig, Arnold: Das ostjüdische Antlitz. Zu fünfzig Steinzeichnungen von Hermann Struck. Berlin, 1920, Welt-Verlag. Első kiadás. Kartonált kötés, hiányzó gerinc, kopottas állapotban / damaged condition
Salom Asch: Avrumele megjött... Elbeszélések. Bp.,1925, "Garai" Irodalmi és Nyomdai Rt., 56 p. Kiadói papírkötés, a borító és pár lap széle kissé szakadozott. Első kiadás.
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: Vida Márton. Bp., 1939,(Lőbl D. és Fia-ny.), 62 p.+1 sztl. lev. Papírkötésben, papírborító hiányzik, szakadt, foltos címlappal.
Szentírás a család és az iskola részére. Első kötet: A Tóra öt könyve. E. M. Lilien rajzaival. Bp., é.n., Szerkesztői kiadás. Második, átdolgozott kiadás. Félvászon-kötés, rossz állapotban, sérült kötéssel, borítóval, gerinccel, az utolsó oldal hiányzik.
A zsidók egyetemes története III. kötet.: Izrael népének története. A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Dr. Kohn Sámuel. Bp., 1907, Phönix Irodalmi Rt., XIII+616 p. Kiadói szecesziós festett aranyozott egészvászon-köté...
A zsidók egyetemes története V. kötet.: Izrael népének története. Az általános üldözés századai. A kabal föltünésétől a spanyolországi számüzetéséig (1230-1492) Függelékül: A amagyar zsidók története. A vegyes házból származó királyok alatt. (1301-1526) Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részek...
Zsidókérdés, asszimiláció, antiszemitizmus. Tanulmányok a zsidókérdésről a huszadik századi Magyarországon. Szerk.: Hanák Péter. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban + hozzá imakönyv az 1930-as évekből