17 000 HUF
Modlitby Nábozné. ze sw. pjsma wybrané, a we wssech potrebách... Phiala Sanctorum. Apoc. 5. Pessti (Pest), 1871, Alojza Bucánskyho (Bucsánszky Alajos), 1247 p. Gazdagon díszített, rézveretes, rézkapcsos, egészbőr kötésben, Opovszky Mihály 1893 felirattal az elülső kötéstáblán, megviselt állapotban, a borítója kopottas, sérült, az elülső kötéstábla elvált a gerinctől, az elülső szennylap hiányzik, szlovák nyelven. Tábori György: A rézveretes Tranoscius c. könyvében, a kötéstábla a 22. képen látható. + Tábori György: A rézveretes Tranoscius. A magyarországi evangelikus szlovákok régi, vallásos énekeskönyve. Fekete könyvek kulturtörténeti sorozat 6. Békéscsaba, 1986, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottságának Tudományos-Koordinációs Szakbizottsága, Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép és Szakmunkásképző Iskola-Békés Megyei Könyvtár-Kner Nyomda-ny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Készült 1000 példányban. A szerző, Tábori György által Dr. Kertész Mihály Békés Megyei VB-titkárnak dedikált példány.