1940-1943 2 db iskolai évkönyv:
1940 Budapest Székesfőváros Központi Fiú és Leány Szakirányú Kereskedőtanonciskolájának évkönyve. Az 1939-1940 iskolai évről. Az iskola fennállásának 7. évében. Közzétette: Dr. Vértes József. Bp.,1940, Iskola Igazgatósága, Athenaeum-ny., 5-40 p. Papírkötés, az első két lap hiányzik. Benne a tanulók és tanárok névsorával.
1943 Budapest Székesfőváros Központi Kereskedő Fiútanonciskolájának évkönyve. Az 1942-1943 iskolai évről. Az iskola fennállásának 10. évében. Közzétette: Dr. Tamás József. Bp.,1943, Iskola Igazgatósága,39+1 p. Papírkötés, a borítón kis szakadással, a címlapot követő lap hiányzik, az utolsó oldalon ceruzás jegyzettel. Benne a tanulók és tanárok névsorával.
1940 A Kolozsvári Református Kollégium Magyarországon élő volt tanárainak és tanulóinak névsora, Kolozsvár felszabadulása évében. Budapes, 1940. Kolozsvári Református Kollégium volt Diákjainak Egyesülete. + Hozzá az egyesület meghívója és borítékja. 38p.
1940 Országos ipari címtá Dobos Gyula előszavával. Szerkesztette Fanta Károly. A szerkesztésben közreműködtek: Dr. Medriczky Andor és Király Elemér.
Budapest, 1941.Madách. A fűzés szétvált, a borító kopott, de a lapok hiánytalan és hibátlan állapotban
1940 Csánky Dénes (1885-1972) festőművész, Szépművészeti Múzeum igazgatójának kiállítására, Budapesti Gyűjteményének első részére szóló meghívó, Szendy Károly főpolgármester autopen aláírásával.
1940 Az új városháza
Az 1940. évi december havában tartott ankét anyaga Bp. 1941. M. Mérnök és Építész Egylet. 66 l. 1 sztl. lev. 4 t. 48 képpel, ábrával, tervrajzzal. Fűzve, kiadói papírborítékban
1941 Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVIII. évf. Szerk.: Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal. Bp., Magyar Királyi Állami Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a végén két kijáró lappal, intézményi bélyegzővel.
1941 Mérnökbál. Hungária Magyar Technikus Egyesület Masztaba, Szittya és Molekula Csoportjai rendezésében. Legfőbb védnökök, fővédnökök, védnökök, háziasszonyok, házikisasszonyok, elnökök, rendezők teljes névsorával. Bp., Mérnök-nyomda. Papírkötés, hiánnyal a hátsó borítón.