Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Budapest, é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, az I. kötet kiadói papír védőborítóval. Szép állapotban.
Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Dr. Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Magyar Városok Monográfiája. Bp.,1927, Magyar Városok Monográfiája. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé sérült gerinccel.
Dr. Ugró Gyula: Újpest. 1831-1930. Magyar Városok Monográfiája. Bp.,1932, Magyar Városok Monográfiája, 532 p.+9 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Apponyi Albert - Makoldy józsef: Pictures of Transylvania. With pen and pencil by Joseph de Makoldy. Bp. 1920. Hornyánszky. 72 p. (Pár oldal kivételével csak képanyag.) Angol nyelven. Kissé foltos kiadói papírborítóban, enyhén sérült gerinccel. / In English, slightly spotty cover, slightly damaged spine.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben 7 kötete. I-V, VII., IX. kötetek. I. Bevezető kötet. II. Bécs és Alsó-Ausztria. III. Magyarország I. IV. Felső-Ausztria és Salzburg. V. Stiria. VII. Magyarország II. IX. Magyarország III. Bp., 1887-1893, Magyar Királyi Állami ny. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett, dombornyomás...