Barcsay Jenő: Anatomie für Künstler. Bp., 1967, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel, foltos lapokkal, német nyelven./ Linen-binding, with worn cover, and little bit damaged spine, and spotty pages, in German language.
Adolf Rosenberg: P. P. Rubens des Meisters Gemälde in 551 Abbildungben. Stuttgart és Lipcse, 1906, Deutsche Verlags-Anstalt, 519 p. Kiadói kissé kopottas aranyozott egészvászon kötés, kissé laza fűzéssel, számos egészoldalas fekete-fehér illusztrációval, német nyelven. / Linen-binding, in German language.
Hekler Antal négy könyve: Antik Művészet, A magyar művészet története, A középkor s a renaissance művészete, Az újkor művészete.Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége-Magyar Könyvbarátok. Kiadói egészvászon kötés, változó állapotban, többségében kissé foltos borítókkal, de alapvetően jó állapotban.
Kodály, Zoltán: A magyar népzene. Bp., 1937, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, egy-két helyen piros ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal (12-15. p.), egy lap kijár. (73-74 p.)
Vasvári Anna: Női dolgok. II. kötet. Feleki László előszavával. Vasvári Anna rajzaival. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos, kissé szakadozott papír védőborítóban.