Péczely Attila: Beszélgetés a népzenéről. Bp., 1944, Magyar Kórus. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, foltos, javított gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel, ex libris bélyegzéssel.
Lévai Jenő: Endre László. A háborús bűnösök magyar listavezetője. (Magyar Golgota.) Bp.,(1945), Müller Károly Könyvkiadóvállalat (Gábor Áron), (Légrády-ny.), 112 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Fóthy János: Horthyliget, - a magyar Ördögsziget. (Magyar Golgota.) Bp.,(1945), Müller Károly Könyvkiadóvállalat (Gábor Áron),(Légrády-ny.), 89+3 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Zimándi Pius István: Egy év története naplójegyzetekben. (1944.március 19.-1945. március 17.) Bp., 2015, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Károly Róbert emlékezete. A szöveganyagot válogatta, szerkesztette, a bevezetőt és a jegyzeteket írta Kristó Gyula, és Makk Ferenc. A képanyagot Marosi Ernő válogatta. Bp.,1988, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp.,é.n., Nyugat, (Fővárosi-nyomda-ny.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, kissé sérült gerinccel.
Király Béla: Honvédségből néphadsereg. Személyes visszaemlékezések (1944-1956.) Bp.,1988, Áramlat. Kiadói papírkötés. Az 1986-os első kiadás hazai, szamizdat kiadása.
Bethlen Gábor krónikásai. Krónikák, emlékiratok, naplók, a nagy fejedelemről. Összeállította, bevezette és jegyzetekkel ellátta: Makkai László. Bp.,1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kiss Béla: A mohácsi csata a legújabb kutatások tükrében. h.n. é. n. Mohácsi Városszépítő és Városvédő Egyesület. Gépelt. A szerző dedikációjával. + Horvátország és Szlavónia a XV.-XVI. században térkép