Kallós Ede: Görög-római vallástörténet és mitológia. Bp.,1936, Cserépfalvi. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító rossz állapotban, sérült, szakadt, javított, a vászonkötés kissé kopottas, a fűzés az elülső szennylap és 16 oldal között sérült, laza.
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia 1-2. köt. egybe kötve. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés és kiadói papírkötés, szakadt kiadói kartontokban. Hasonmás kiadás, valamint a hasonmás kiadás függelékei.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante. Kiadói díszesen aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a címlap és a V/VI. oldal szakadt, hiányos.
2 Erzsébet Királynéról szóló könyv: Zsigray Julianna: Erzsébet magyar királyné, regény. Budapest, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. sérült egészvászon kötésben + Gr. Corti Egon Cäsar: Erzsébet. A királyné hátrahagyott iratai, leányának naplója és egyéb eddig ismeretlen naplók és feljegyzések alapján. 45 képpel és fényképpel. Hasonmás kiadás. Bp., 1989, Szépirodalmi
Vegyes könyvtétel, 4 db: Képes Krónika. Fordította: Bellus Ibolya. A kísérőtanulmányokat Dercsényi Dezső, Kristó Gyula, Csapodiné Gárdonyi Klára. A jegyzeteket Kristó Gyula írta. Pro Memoria. Budapest, 1986, Európa. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés. Zolnay László: A budai vár. Gondolat zsebkönyvek. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói papírkötés. Francis Watson: Medici Katalin élete és kora. Fordított...