Magyar Renaissance. Magyar művelődéstörténet 2. kötet. Töredék kötet. Szerk. Domanovszky Sándor, Mályusz Elemér. Az illusztrálás Varjú Elemér munkája. Budapest, é.n., Magyar Történelmi Társulat. Kiadói picit kopott, bordázott aranyozott gerincű félbőr kötés, számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval.
Vogul szótár Munkácsi Bernát: Wogulisches wörterbuch. Szerk.: Kálmán Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadói. Kiadói egészvászon kötés, az egyik oldalon nyomdahibával (439 p.), de egyébként jó állapotban, magyar, német és vogul nyelven.
Dobossy László: Cseh-magyar szótár./ Cesko-madarsky slovník. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon, kisebb folttal az első kötet két alsó sarkánál, de egyébként jó állapotban, magyar és cseh nyelven.
Magyar Irodalmi Lexikon. Szerk.: Dr. Ványi Ferenc. Budapest, 1926, Studium. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.
Christopher Sandford: Mick Jagger. Fordította: Berényi Gábor. Bp.,1994, Gulliver. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarka gyűrött, de egyébként jó állapotban.
Goll János: Zenészeti műszótár zeneelméleti bevezetéssel. A "Zenetanárok Orsz. Egylete" zenészeti szakosztálya megbízásából szerkeszté Goll János. Bp.,[1885], Rózsavölgyi és Társa, 146 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Magyar versek könyve. Szerk., bevezetéssel és jegyzet-szótárral ellátta: Horváth János. Bp., 1937, Magyar Szemle. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban.