Magyarország arany és ezüstkoszorus mestereinek évkönyve. Szerk.: Péterfy Gyula. Báró Szterényi József bevezetőjével. Bp.,1940, Kis Gyula és Tsa Törekévsnyomda, 64 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
A magyar kabaré tízéves antológiája. Összeállították Balassa Emil-Emőd Tamás. Bp.,é.n., Dick Manó. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti címlapot az elülső kötéstáblára kasírozták, megviselt állapotban, az elülső borító foltos, az első 18 oldal kijár.
Nyirő József: Mádéfalvi veszedelem. A borító rajzát Toncz Tibor készítette. Bp., 1939, Révai. Kiadói, festett halina-kötésben, foltos borítóval, laza fűzéssel, 6-7. oldal között kissé sérült kötéssel.
Dictionar Romin-Maghiar. Román-magyar szótár. Szerk.: Kelemen Béla. (Bukarest), 1957, Editura Stiintifica. Román és magyar nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, a címlap és pár lap javított, kissé foltos.
Jó játék sorozat 5 kötete: Páli Judit: Jó játék a kép, a kártya. Rajzolta: Forgách Balázs. Varga Domokos: Jó játék a víz, a levegő. Rajzolta: Kassovitz Félix. Hegyi-Füstös István: Jó játék a pénz, a gomb, a gyűrű. Rajzolta: Puszta Péter. Jánosi Sándor: Jó játék a a madzag, a drót. Rajzolta: Jelenszky László-Varga Imre. Föld S. Péter: Jó játék a rajzfilm. Rajzolta: Szűcs Édua. Bp.,1976-1988, Móra...
Gróf Vay Sándor: Udvari dámák leveleiből és más elbeszélések. Gergely Imre és Udvary Géza eredeti rajzaival. Bp., é.n. Országos Monográfia Társaság, 192 p.+15 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap szakadt, sérült.
Kurucz költészet. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Erdélyi Pál. Bp., 1903, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
Fábián Gyula: A fehér sas vagy a legutolsó delewar hős története. Vidám diákregény. Biczó András rajzaival. Bp.,é.n., Dante. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Janovics Jenő: A Farkas-utcai színház. Bp. 1941, Singer és Wolfner. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlap és a 7. oldal között egy lap hiányzik.
Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp., 1944, Pallas. Kiadói papírkötésben, a borítója megviselt állapotban, az elülső borító leszakadt a könyvtestről, a hátsó borító részben elvált a gerinctől, a gerince hiányos, de belül jó állapotban.
Kardos László: A huszonegyéves Ady Endre. Gyoma, 1922, Kner Izidor. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes állapotban, kissé szakadt borítóval, az első 14 oldal kijár. A címlap verzóján beragasztva: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar munkásság könyvtárai számára felajánlotta Kner Izidor Könyvnyomdája Gyoma. Kner Imre Kner Endre 1936."