Echegaray József négy munkája (egybekötve): Bernardo Montilla. A nagy Galeotto. Mariana Folt, a mely tisztít. Fordította Patthy Károly. Bp.,1890-1896, Franklin. Átkötött félvászon-kötésben.
Kincs István: Magyar ég alatt. Rajzok és elbeszélések. Tornyay [János], Ferenczy [Károly], Tull [Ödön] és Hegedüs [László] rajzaival. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda Rt. Kiadói kopottas egészvászon kötés, az elülső kötéstáblán Hegedüs László szecessziós rajzával illusztrálva, Gottermayer N.-féle kötés, festett lapélekkel, néhol foltos lapszélekkel, egy-két helyen a lapokon kisebb szakadásokkal, az el...
Vegyes könyvtétel: a Szépirodalmi Könyvtár 3 kötete, a Pantheon kiválasztottak 2 kötete, stb., átnézésre érdemes, összesen 14 db, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban
Berzsenyi Dániel költői művei. Bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta és kiadta Dr. Merényi Oszkár. Régi Magyar Könyvtár 39. kötet. Bp.,1936, MTA, (Kir. Magyar Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötés.
Gausz Tibor két könyve: Ragyogó szemek. A jegygyűrűért. A borítók Pál György (1906-1986) grafikus munkája. Bp.,1941, Korda. Harmadik és második kiadás. Kiadói papírkötés.
Reviczky Gyula összes költeményei. Rendezte: Koroda Pál. Bp., 1900, Athenaeum, 376 p. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
Balassa József: A magyar nyelv szótára I-II. kötet. Bp.,1940, Grill. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a II. kötet elülső kötéstáblája foltos, egyébként jó állapotban.
Euripides drámái II-III. kötet. Fordította, bevezetésekkel és jegyzetekkel ellátta Csengeri János. Bp.,1915-1919, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a III. kötet gerince kissé sérült, a III. kötetben néhány ceruzás aláhúzással.