Katona József: Bánk Bán. Dráma öt szakaszban. Magyar Remekírók. Gyémánt-kiadás VII. Bp., 1892. Franklin. Nyolcadik kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel.
René Dupuis: Le Probléme Hongrois. Paris, 1931, Les Éditions Internationales. Kiadó papírkötés, megviselt állapotban, foltos borítóval, foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, francia nyelven.
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, rossz állapotban, a borítója foltos, k...
Will Durant: A gondolat hősei. A magyar filozófusokról szóló részt írta Halasy Nagy József. Fordította: Benedek Marcell. Bp., 1943, Dante. Negyedik, bővített kiadás. Kiadói félvászonkötésben, kissé kopott borítóval, javított kötéssel.
Jókai Mór kisebb művei. Elbeszélések, útirajzok. Válogatta: Benedek Elek. Jókai Mór életrajzával. Kis könyvtár. Bp.,é.n.(1904), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 134+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, részben hiányos gerinccel, kopott borítóval.
Jókai Mór munkái 20 kötet: Színművek I-III. kötet; Névtelen vár I-III. kötet; Kárpáthy Zoltán I-III. kötet; Koronát szerelemért. A Hargita. A kalmár és családja. A petki farkas leányai. A háromszéki leányok. A két szász. A kétszavú ember. Az egyiptusi rózsa.; Véres könyv.; Népvilág.; Észak honából. Szélcsend alatt.; A fehér rózsa. Egy asszonyi hajszál.; Asszonyt kísér-istent kísért. Egy ember, a...
Vámbéry Rusztem: Az élő múlt. Politikai téveszmék - társadalmi babonák. Bp.,(1931), Pantheon, (Fővárosi Nyomda Rt.-ny.), 435+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső kötéstáblára, és gerincre kasírozták, kopott borítóval.