Alessandro Pavolini: Toscanai felhő. (A címlapon: Toszkánai felhők.) Fordította: Aradi Zsolt. Bp.,é.n, Stádium. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, de alapvetően jó állapotban.
Karinthy Frigyes: Martinovics. Ascher Oszkár utószavával. Hincz Gyula szövegközti rajzaival. Bp., 1947, Új Idők (Singer és Wolfner), 30 p. Kiadói rajzos papírborítóban, felvágatlan lapokkal, jó állapotban.
Gábor Andor: Tarka rímek. 77 vers. Bp.,(1913), Dick Manó,(Nap Nyomda Bt.-ny.), 128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált papírborító elülső részét a bekötéskor felhasználták, magánkönyvtári, és tiszteletpéldány bebélyegzéssel. Első kiadás. A borító Faragó Géza (1877-1928) festő, grafikus, illusztrátor munkája.
Kölcsey Ferenc: Parainesis. Nagykanizsa,[1896], Fischel Fülöp, 71 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap és a 3. oldal között kissé sérült kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal, 43-44. és 45-46. oldalaknál a lapok sérültek, az elülső szennylap belsején ajándékozási sorokkal.
Vajda Zoltán József: Lehulott egy csillag. Kispest, 1946, Szerzői kiadás,(Kispest megyei város házinyomdája-ny.), 142 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, kissé sérült gerinccel. Ritka!
Váradi Antal: Képek a magyar író- és színészvilágból. I. Színészek. Bp.,1911, Pesti Könyvnyomda Rt. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés.
Radványi Kálmán: Nyugat országain keresztül. Márton Lajos borító grafikájával. Bp.,1924, "Magyar Jövő." Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Kis vegyes könyv tétel: Weöres Sándor: Merülő Saturnus (Bp., 1968, első kiadás!); Asztalos Miklós: Rákóczi Ferenc és kora (Bp., 1934), részben elváló vászonkötésben, az első néhány lap kijár; Mégis van magyarázat? A paranormális jelenségek titkai (Bp., 1994); Zweig, Stefan: Nyugtalan szív (Bp., 1984). Példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Kis vegyes könyv tétel: Remarque, Erich Maria: A diadalív árnyékában (Novi Sad, 1969); Kajzová, Irena: Így varrjunk otthon (Bratislava, 1971); Broch, Hermann: Vergilius halála (Pozsony, 2004); A világirodalom története évszámokban (Bp., 1988). Kartonált papírkötésben, jó állapotban.